Ці теорії надто абстрактно, по-філософськи пояснюють виникнення суспільства. Соціологічні наукові концепції по-своєму трактують походження суспільства, апелюють до різних чинників, що зумовлювали цей процес.
Здатність до самовідтворення. Суспільство оновлюється за рахунок народження і виховання в ньому нових членів соціуму;
Багатство аграрних суспільств та їх осілий спосіб життя дозволяє вкладати додатковий прибуток в нові культурні сфери - живопис і скульптуру, громадські будинки і пам`ятники, палаци і стадіони.
переслідують у житті різні цілі тощо. Світовий досвід свідчить, що запобігти самознищенню неоднорідного
У цій статті ми зібрали все, що може допомогти вам побачити суспільство з різних ракурсів: що це таке, його види, ознаки та функції.
Конт вважав, що суспільство розвивається за об’єктивними законами, що в суспільстві діє закон «інтелектуальної еволюції».
«Суспільство – це система різноманітних відносин і взаємодій людей. Їх конкретну сукупність тепер часто називають ще соціумом».
Специфіка формування громадської думки. Громадська думка – це стан масової свідомості, що містить як приховане, так і явне ставлення різних соціальних спільнот до проблем, подій та фактів дійсності.
Індустріальні суспільства швидко урбанізуються більшістю населення, починає жити в містах та навколо них, де є більше можливостей працевлаштування і де ці можливості весь час збільшуються. Великі організації, такі як корпорації та урядові бюрократичні установи перетворюють значну частку соціальної діяльності на анонімну та безособову.
Люди створюють систему загальних правил і норм, щоб дотримуватися порядку.
Індустріалізація - це ефективна стратегія виживання, бо вона дозволяє незначній меншості суспільства годувати усе інше його населення. Тому індустріальні суспільства можуть сягати величезних розмірів, налічуючи десятки і, навіть, сотні мільйонів людей.
Потреба ефективного транспорту і комунікацій у великих аграрних суспільствах вела до розвитку шляхів і флоту. Завдяки цьому раніше ізольовані суспільства починають спілкуватися між собою.
Повна або часткова републікація click here матеріалів сайту на інших ресурсах може бути здійснена за наявності прямого гіперпосилання (відкритого для пошукових систем) у першому абзаці публікації.
До найхарактерніших сутнісних рис суспільства належать: